Mängufilmid

Need filmid on toodetud erinevates stuudiotes, kuid kõigi lavastaja on Jaan Kolberg.

Peaosades Raimo Nõu ja Immanuel Volkonski. Osades Terje Pennie, Ada Lundver, Ants Ander, Margus Tabor jt. Stsenarist Teet Kallas, lavastaja Jaan Kolberg. Tallinnfilm, 1988.
http://www.imdb.com/title/tt0446516/

Peaosades Liina Tennosaar, Margus Tabor. Osades Mari Lill, Ants Ander, Olli Ungvere, Oskar Liigand, Tarmo Nõu jt. Stsenarist Peep Pedmanson, lavastaja Jaan Kolberg, helilooja Kuldar Sink
Tallinnfilm, 1989.

See film oli Jaan Kolbergi diplomitöö Üleliidulises Kinematograafia Instituudis.
http://www.imdb.com/title/tt0446400/

Pärast ema surma satub murdeealine Juulius kasvandikuks elutarga kaluri Kipri Taavi tallu. Ta näeb lähedalt rannakalurite tööd ja eluolu, elab läbi oma esimese armastuse ja saab aimu vanema põlvkonna keerulistest suhetest. Rannakülast tormisele elumerele lahkudes pole ta päriselt maha matnud lootust säilitada oma armastus ja leida tagasitee kodusadamasse.

Lavastaja ja stsenarist Jaan Kolberg

Operaator Rein Kotov

Kunstnik Ervin Õunapuu

Helilooja Kuldar Sink

Direktor Erika Laansalu

Osades: Tarmo Koitla, Diana Kokla, Raine Loo, Ants Ander, Helgi Annast, Ene Rämmeld, Kiiri Tamm, Ago Roo, Hannes Kaljujärv jt.

Jaan Kolbergi film. 1992.
Osades Terje Pennie, Arvo Kukumägi ja Sulev Luik. Muusika Margo Kõlar, kunstnik Ervin Õunapuu, operaator Rein Kotov.

Jaan Kolbergi kommentaar:

Tegin selle filmi 1992, vahetult enne Eesti krooni tulekut. See oli mu esimene film väljapool riiklikku rahastamist.
Kolm suurepärast näitlejatööd – Terje Pennie, Sulev Luik ja Arvo Kukumägi. Originaalmuusika Margo Kõlar. Operaator Rein Kotov, kunstnik Ervin Õunapuu.
Aga ma mäletan, et jäin sellele materjalile väga kõvasti alla. Tegin selle filmi kas liiga hilja või liiga vara. Ma kartsin seda teemat ja ei julgenud väga kaugele minna. Täna teeks palju teisiti, aga kahjuks pole see enam minu teema. Et las siis olla ja las jääda. Siin ülespandud salvestus on ainus säilinud koopia, lindistatud Kanal 2-st, millele ma andsin omal ajal õiguse seda filmi näidata.

"Jüri Rummu" treiler

Jaan Kolbergi romantilise seiklusfilmi tegevus toimub Eestimaal 1880. aastate lõpus. Filmisüžee aluseks on heroiseeritud hobusevaras Jüri Rumm oma armastus- ja seikluslugudega. Mängivad Hannes Kaljujärv, Marian Wolf, Merle Palmiste, Katariina Lauk, Kaljo Kiisk, Rein Oja jpt.