Dokumentaalfilmid

2002. Olev Remsu dokumentaalfilm AA-st ja alkoholismist. Operaator Veiko Taluste, monteerija Jaan Kolberg. Joodiku rollis Arvo Kukumägi.

Muusika Kärt Tomingas.

2004. Film prohvet Priskillast.
Autorid Kadriann Kibus ja Ralf Siig.

Film Tallinna kalmistutest. 2004. Lavastaja Jaan Kolberg, operaator Veiko Taluste, produtsent Tiiu Õunapuu. Huvitavad intervjuud Ain Valdmannilt, Jüri Rataselt, Mare Kaselt, Toomas Paulilt jt. Töömees Raineri osas Margus Tabor.

Viljar Ansko ja võttegrupp

Viljar Ansko põhitöö on ravida töötuid, kodutuid, kõiki neid, kel puudub ravikindlustus. Ise nimetab ta ennast ravikindlustamata isikute kliinilise vastuvõtu arstiks. Ehk lühidalt vaestearstiks. Nooruses unistas ta õpingutest kunstiinstituudis, ent missioonitundest, soovist inimesi aidata läks õppima arstiks. Millised on nüüd selle ennastsalgavat tööd tegeva mehe unistused?

Idee autor Tõnu Karro

Stsenarist ja režissöör Mart Taevere

Produtsent ja monteerija Jaan Kolberg

2004

Nostalgiline meenutus aastast 2005. Dokumentaalfilm armastatud lauljannast Marju Kuudist. Režissöör Erle Veber.

Dokumentaalfilm Mart Laarist. Autor Jaan Kolberg. Aasta 2004. Pikkus 40 min.

2008.a.  Film Viimsi Invaühingust ja puuetega lastest.

Film keskendub Arved Haugi elu viimasele paarikümnele aastale, mil tema loomingu inspireerijaks ja muusaks oli näitlejatar Anne-Reet Margiste. Sellel perioodil kirjutas helilooja oma loomingu kõige lüürilisemad, hingestatumad ja kaunimad laulud. Vanu aegu meenutavad Eri Klas, Ivo Linna, Vello Mikk, Urmas Arumäe, Ago Roo, Volli Käro jt. Autor Jaan Kolberg, produtsent Urmas Arumäe. Film valmis 2007

Sakarias Leppik

Rezhissöör Jaan Kolbergi elulooline autorifilm räägib eneseleidmisest ja vaimsetest otsingutest ning kuidas boheemlaslikust noorest kujuneb peapiiskop. Film vaatleb Andres Põderi elu läbi nelja koguduse, kus ta on teeninud, puudutab ajastu iseärasusi, nõukogude korda ja survet kiriku tegevusele ning jõuab tänapäeva välja. Lugu jutustavad Andres Põderi ema Elviine Põder, sõbrad ja ajastukaaslased Joosep Tammo, Illar Hallaste, Eenok Haamer, Heigo Ritsbek, Tiit Salumäe, Villu Jürjo, muusik ning meelelahutusärimees Herbert Murd, klassijuhataja ja füüsikaõpetaja Hans Soll, organist ning helilooja Jaanus Torrim ja paljud teised. Filmis kõlab tütarlastekoori “Elise” muusika.

Produtsendid Kärt Einlo ja Agnes Pulk. Toodetud koostöös STM Mediaga.

Gospelkantaat “Teelised”, muusika Maarja Vardja, sõnad Helle Reinaru, esitaja Misjonikoor.
Filmi autor Jaan Kolberg.

Jaanika Kressa Tarmo Teder

Film meie ajaloo ühest kõige suuremast rahvaalgatusest, mis seisnes Eesti kodanikkonna fikseerimises ja kirjapanemises. Tänu sellele õnnestus taastada Eesti riiklik iseseisvus järjepidevuse alusel. Filmis räägivad Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, Illar Hallaste, Eve Pärnaste, Mart Laar ja paljud teised. Rezhissöör Jaan Kolberg.

Tunne Kelami büroos filmiasju arutamas koos Eve Pärnaste ja Valdo Rumesseniga.

Stsenarist: Arvo Valton

Režissöör: Jaan Kolberg

Produtsendid: Agnes Pulk ja Kärt Einlo

Muusika: Maarja Vardja

Esilinastus 20.august, 2011

Eesti Vabariigi Ülemnõukogu valimised toimusid 18.märtsil, 1990.a. Pärast Eesti NSV ümbernimetamist Eesti Vabariigiks 8.mail, 1990.a. kaotati Ülemnõukogu nimetuse eest ka nimetus “Nõukogude Sotsialistliku”. Eesti taasiseseisvumise järel 20. augustil, 1991.a. toimis Eesti Vabariigi Ülemnõukogu de facto Eesti Vabariigi parlamendina.
Ülemnõukogu esimees oli Arnold Rüütel ja juhataja Ülo Nugis.

Eesti Kongress oli eesti rahva poolt rahvaalgatuse korras valitud esinduskogu, mis valiti 24. Veebruaril, 1990.a. Algkoosseisu kuulus 499 hääleõiguslikku liiget ja 43 Eesti Vabariigi kodakondsuse taotlejate seast valitud sõnaõiguslikku liiget. Eesti Kongress moodustas täidesaatva organi, Eesti Komitee. Selle esimees oli Tunne Kelam. Eesti Kongressi eesmärgiks oli Eesti Vabariigi taastamine tema seadusliku kodanikkonna poolt õigusliku järjepidevuse alusel.

Eesti Vabariigi põhiseadus võeti vastu rahvahääletusel 28. Juunil, 1992.a.
Eesti Vabariigi Ülemnõukogu ja Eesti Kongressi volitused lõppesid pärast 20. Septembril 1992.a. toimunud VII Riigikogu valmistulemuste väljakuulutamist. Eesti Vabariigis oli taastatud põhiseaduslik riigivõim.

Olev Remsu

Eestit peetakse küll väga ateistlikuks maaks, kuid see väide ei vasta tõele. Film “Terra Mariana” lükkab selle väite ümber ning tõestab faktide najal, et Eesti on üks maailma kõige kristilikum maa.

Lavastaja Jaan Kolberg

Produtsent Kärt Tamm

Laul Liina Ariandne Pedanik

Klaver Ita-Riina Pedanik

Tootjad St Michaels Media koos Stuudio Navonaga

Filmi pikkus 55 min.

Igor Garšnek

Filmi peategelane on äärmuslikult vastuoluline inimene Rein Mets, keda tuntakse evangelisti ja usuliikumise Elu Sõna loojana, viie laspse isana, biseksuaalina, kes on elanud koos mehega üle 20 aasta. Kes saadeti usulise tegevuse  pärast 1988-l aastal Nõukogude Liidust välja koos oma naise ja viie lapsega ning on elanud sellest alates Rootsis. Mets tahaks tulla jälle Eestisse evangeeliumi kuulutama, aga see on raskendatud tema seksuaalse orientatsiooni pärast.